به خدمات ما چند ستاره میدی؟

سمپاشی موریانه

موریانه ها را می توان یکی از خانه خراب کن ترین حشرات به شمار آورد. در واقع این حشرات با نفوذ به وسایل چوبی مانند کندها، میز و صندلی های چوبی و… می توانند آسیب های مالی زیادی را به صاحبخانه وارد کنند. برای همین می توان گفت که لقب خانه خراب کن واقعاً برازنده آن هاست.

اگر شما هم به تازگی متوجه وجود موریانه در خانه خود شده اید. اگر راه های مختلفی را برای رهایی از شر این حشرات امتحان کرده و نتیجه ای نگرفته اید. و اگر به هیچ عنوان دوست ندارید بلایی سر وسایل چوبی خانه تان بیفتد. توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

در این مطلب تمامی آن چه که باید در مورد موریانه ها و سمپاشی موریانه بدانید در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. علاوه بر آن اگر به دنبال بهترین مرکز سمپاشی در تهران هستید توصیه می کنیم به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید.

سمپاشی موریانه در تهرانموریانه چیست؟

موریانه ها در واقع نوعی حشره و از خانواده سوسری ها یا همان سوسک ها هستند. خیلی از افراد آن ها را مورچه سفید می نامند که این قضیه کاملاً غلط است. این حشرات سفید رنگ هستند و بدن آن ها کاملاً نرم و تنها در بخش سر و آرواره سفت است.

زندگی این حشرات به صورت دسته جمعی می باشد. بیشتر از هر جایی این حشرات را می توان در مناطق جنوبی کشور دید و در واقع این تراکم بالا در این مناطق ناشی از رطوبت بالا می باشد. البته نمی توان گفت که باقی بخش های کشور خالی از این حشره هستند.

این حشرات همان طور که گفته شده علاقه زیادی به رطوبت دارند و از این رو به خوبی هر جایی که شرایط مرطوبی برای آن ها فراهم باشد دیده می شوند.

این حشرات در شهرهایی مثل بوشهر به رشمیز معروف هستند. موریانه ها دارای انواع مختلفی هستند که در ایران بیشتر از همه نوع زیر زمینی آن ها رایج است. نوع زیر زمینی در کل، کلنی خود را در زیر زمین می سازد. هر کلنی دارای یک پادشاه، یک ملکه، شاهزاده کارگر و سرباز است.

 

شرایط تولید مثل موریانه ها

لوگو سمپاش باشیملکه دارای شکمی بزرگ است و تنها مسئولیت تخم گذاری را برعهده دارد. هر ملکه به تنهایی می تواند هزاران تخم بگذارد. این تخم ها در آینده تبدیل به سرباز خواهند شد. سرباز از نظر ظاهری به نسبت دیگر موریانه ها دارای سر و فک بزرگ تری می باشند.

سربازان وظیفه مراقبت از کلنی را در مقابل دشمنانی مثل مورچه ها دارند. بیشتر جمعیت موریانه ها سربازانی سفید رنگ هستند. سربازها و کارگرها غذای مورد نیاز بقیه را تأمین کرده و تونل و دالان ها را حفر می کنند.

برخی از کارگرها تنها وظیفه غذا دادن به ملکه و تمیز کردن او را دارند. این کارگران کور و بدون بال و همچنین بدون دستگاه تناسلی هستند. برخی دیگر از کارگران هم وظیفه داشته از ملکه و لاروها مراقبت کنند و غذای مورد نیاز آن ها را پیدا کنند.

با افزایش جمعیت کلنی کارگران شروع به بزرگ تر کردن لانه می کنند و فضای بزرگتری را برای نگهداری غذا در نظر خواهند گرفت. معمولاً این اتفاق در زمانی رخ می دهد که اعضای کلنی به حدی بزرگ شده اند که امکان تولید مثل دارند و قادر به پرواز با بال های خود هستند.

عمر کارگرها یک تا دو سال است. نوع نر این حشرات دارای 4 بال می باشند. این حشرات بعد از آن که به بلوغ رسیدند با ملکه جفت گیری کرده و بعد می میرند. ملکه در صورتی که شرایط برای زندگی کردن او مطلوب و فراهم باشد عمری 10 ساله خواهد داشت. طی این مدت کلنی به جمعیتی 100 برابری رسیده و کلونی های جدیدی هم اضافه می شود.

تنها راه موثر برای رهایی از این حشره ها سمپاشی موریانه است.

 

تفاوت موریانه و مورچه

خیلی از افراد ممکن است موریانه ها را با مورچه ها اشتباه بگیرند. این در حالی است که بین این دو حشره تفاوت زیادی وجود دارد. در ادامه تفاوت های این دو حشره را با هم بررسی می کنیم:

 1. یکی از تفاوت های مورچه ها و موریانه ها تفاوت در شاخک آن هاست. شاخک موچه ها به صورت زاویه دار و با حالتی خمیده به سمت داخل است. که در بخش بالای آن توپکی کوچک دیده می شود. این در حالی است که موریانه شاخکی تسبیح مانند دارد که هیچ خمیدگی در آن مشاهده نمی شود.
 2. مورچه ها به دلیل علاقه ای که غذا و علی الخصوص مواد شیرینی مثل شکر دارند بیشتر در آشپزخانه و اطراف آن لانه می کنند. اما موریانه ها معمولاً محیط های پنهانی مثل اتاق زیرشیروانی و درون چوب ها را برای زندگی انتخاب می کنند.
 3. مورچه ها و موریانه ها از نظر شکل بدنی هم با هم متفاوت می باشند. موریانه ها بدنی ضخیم تر دارند و همچنین بدن آن ها متشکل از دو بخش سر و قفسه سینه است. ولی مورچه ها دارای سه بخش سر، قفسه سینه و شکم می باشند. علاوه بر آن مورچه ها کمر و گردن باریک تری دارند.
 4. مورچه و موریانه دارای بال های متفاوتی از هم هستند. اگر چه هر دو دو جفت بال دارند. اما در موریانه ها می توان راحت بال های عقبی را از پایین بال های جلویی دید. چرا که بال های موریانه ها کاملاً با هم یکسان هستند. اما در مورچه ها به دلیل کوتاه تر بودن بال های عقبی از بال های جلویی نمی توان بال های جلویی را مشاهده کرد.

از بی نبردن موریانهراه های تشخیص وجود موریانه در خانه

از کجا بفهمیم که خانه ما به این حشرات آلوده است؟

واقعیت آن است که این حشرات زیاد حرکت های تندی ندارند و زیاد نیز عادت ندارند از تونل های خود بیرون بیایند. برای همین معمولاً زمانی وجود آن ها در خانه تشخیص داده خواهد شد که خرابکاری به بار آورده باشند و یک وسیله چوبی را تخریب کرده باشند.

اما در صورتی که به وجود این حشرات در خانه مشکوک شدید می توانید با راهکارهای ارائه شده از سوی شرکت های معتبر سمپاشی موریانه به وجود آن ها پی ببرید. در ادامه این راهکارها آورده خواهند شد:

 1. احتمالاً در صورت وجود موریانه کف پوش اتاق باد می کند، بخش های چوبی منزل یا بخشی از لوازم چوبی سوراخ می شوند. فونداسیون خانه تو خالی می شود و در اطراف محل سوراخ ها خاک ریخته شده است که این به معنای وجود موریانه در آن منطقه است.
 2. در صورتی که خانه دارای بخش های مرطوبی مثل زیر زمین است یک پیچ گوشتی برداشته و به آن جا بروید. با پیچ گوشتی به دیوارها و چوب ها ضربه بزنید. چنانچه چوب یا دیوار به آسانی شکسته شد یا صدایی تو خالی شنیده شد می توان دریافت که در آن منطقه موریانه وجود دارد. اگر احساس کردید چوب تو خالی است و کمی گرد و غبار از آن بیرون آمد به نشانه این است که چوب به وسیله تونل ایجاد شده توسط موریانه ها تخلیه شده است.
 3. در زمان بررسی همچنین می توانید به دنبال مدفوع این حشرات هم باشید. دانه های کوچک تیره تر از چوب در واقع مدفوع موریانه ها هستند.
 4. به لانه سازی و علائم وجود آن ها توجه کنید. نمونه های زیر زمینی قادر به تولید تونلی از گل هستند و نمونه های چوب خشک در اثاثیه منزل لانه می کنند. به طور کلی بیشتر موریانه ها در زیر زمین یا در درون سازه های چوبی دیده می شود.
 5. برای این که از وجود این حشرات در خانه مطمئن شوید از آن جایی که این حشره از کارتن یا سلولز تغذیه می کند چند تکه کارتن مرطوب را روی هم بگذارید. چنانچه کارتن ها را نزدیک محلی که به آن مشکوک هستید بگذارید در صورت وجود موریانه، حتماً نظر آن ها به کارتن ها جلب می شود.

در صورتی که خود از عهده این کار برنیامدید می توانید از متخصصین سم پاشی موریانه کمک بگیرید.

 

بهترین راه مبارزه با موریانه ها

در صورت تشخیص آلودگی خانه به موریانه توصیه می شود حتماً هر چه سریع تر برای جلوگیری از میزان آسیب دیدگی سازه های چوبی منزل اقدام به سمپاشی موریانه کنید. در واقع به منظور رهایی از موریانه ها بهترین و موثرترین راه کمک گرفتن از بهترین شرکت سمپاشی موریانه است.

با سمپاشی موریانه به صورت حرفه ای، می توان به راحتی از شر این حشرات راحت شد. البته لازم به ذکر است که به همان اندازه که سمپاشی موریانه به صورت صحیح و حرفه ای می تواند به شما در رهایی از موریانه ها کمک کند. یک سمپاشی غیرصحیح تنها منجر به قوی تر شدن این حشرات می گردد.

در واقع تنها در این زمینه شما می مانید و هزینه ای که پرداخته اید و موریانه هایی که با قدرتی بیشتر به لانه سازی و تخریب وسایل چوبی مشغول هستند. البته اگر بخواهیم به همین موارد بسنده کنیم و چیزی در مورد اثرات منفی سم های شیمیایی و غیر مناسب نگوییم.

چرا که استفاده از سم های شیمیایی می تواند آسیب جدی به سلامت شما و خانواده تان وارد کند. از این رو به هیچ عنوان در این زمینه مهم، به هر شرکت سمپاشی موریانه اعتماد نکنید. و البته خودتان هم به صورت خودسرانه اقدام به سمپاشی موریانه نکنید. چرا که این کار تخصص خاص خود را می طلبد.

اگر شما هم به دنبال یک مرکز سم پاشی موریانه هستید پیشنهاد ما مرکز تختصصی سمپاش باشی است. به جرأت می توان این مرکز را بهترین مرکز سمپاشی موریانه دانست.

در ادامه بیشتر با این شرکت سمپاشی موریانه آشنا خواهیم شد:

 

مرکز سمپاشی سمپاش باشی بهترین مرکز سمپاشی موریانه

مرکز سمپاش باشی با توجه به تجربه و سابقه ای که در زمینه سمپاشی موریانه و نیز سمپاشی انواع حشرات داشته همواره بهترین خدمات را در این زمینه به مشتریان خود ارائه می دهد.

شرکت سمپاش باشی یکی از درجه یک ترین و تخصصی ترین مراکز سمپاشی موریانه در تهران به شمار می رود. در این مرکز نیروهایی متخصص و کاربلد مشغول به فعالیت هستند. تیم سمپاش باشی به خوبی راه های تشخیص وجود موریانه در محل را از بر است و بهترین روش را نیز به منظور از بین بردن این حشرات به کار می گیرد.

از این رو شما با خیالی آسوده می توانید سمپاشی موریانه منزل خود را به این تیم بسپارید.

در ادامه برخی از ویژگی های مرکز سمپاش باشی را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد:

سمپاشی موریانه1. استفاده از مواد درجه یک و گیاهی

همان طور که قبلاً هم به آن اشاره کردیم مواد شیمیایی می توانند اثرات بسیار منفی و مخربی را روی سلامتی انسان ها داشته باشند. برای همین به هیچ عنوان استفاده از این مواد در زمینه سمپاشی موریانه توصیه نمی شود.

مرکز سمپاشی سمپاش باشی مفتخر است که در زمینه از بین بردن حشراتی مثل موریانه ها از موادی کاملاً اورگانیک و طبیعی بهره می برد. برای همین سمپاشی موریانه توسط این تیم کوچکترین خطری برای سلامتی افراد به همراه نخواهد داشت. لذا به هیچ عنوان نیازی نیست که در زمان سمپاشی، محل را ترک کنید و یا چند روزی خانه را به حال خود رها کنید تا بو و اثر سم ها از بین برود.

 

2. خلق تجربه ای عالی از سمپاشی موریانه

از آن جایی که سمپاشی موریانه توسط تیم سمپاش باشی با بهره گیری از مواد کاملاً اورگانیک و طبیعی انجام می شود به هیچ عنوان نیازی نیست که محل را تخلیه کنید، وسایل را جابجا کنید و یا بعد از سمپاشی محل به شستشوی وسایل بپردازید.

این ویژگی باعث شده که شما بی دردسرترین سمپاشی موریانه را تجربه کنید. در این روش تمامی امور بر عهده تیم سمپاش باشی می باشد و شما تنها نظاره گر خواهید بود.

 

3. در نظرگیری مناسب ترین قیمت برای هزینه سمپاشی موریانه

شرکت سمپاش باشی با وجود استفاده از مرغوب ترین مواد همواره سعی نمونه مناسب ترین قیمت را برای خدمات خود در نظر بگیرید. برای همین شما می توانید بهترین سمپاشی موریانه را با قیمتی مناسب از این مجموعه بخواهید.

 

4. دارای مجوز بهداشت

این شرکت از سوی سازمان بهداشت موفق به دریافت مجوز شده است. از این رو به صورت کاملاً قانونی به فعالیت مشغول می باشد. لذا شما عزیزان می توانید کاملاً از عملکرد قانونی این مجموعه اطمینان داشته باشید.

 

5. پاسخگویی به موقع

تیم سمپاش باشی همواره برای خدمت رسانی به مشتریان خود آماده است. از این رو شما از طریق راه های ارتباطی مختلف قادر به تماس با این مجموعه هستید. شما می توانید در زمینه سمپاشی موریانه یک مشاوره بی طرفانه را از این تیم دریافت کنید.

همچنین در صورتی که مایل به سمپاشی موریانه باشید مرکز تخصصی سمپاش باشی در سریع ترین زمان ممکن در محل حاضر شده و خیلی سریع پس از بررسی شرایط به بهترین شکل و با استفاده از درجه یک ترین مواد، سمپاشی موریانه را انجام خواهد داد.

لذا به هیچ عنوان برای سمپاشی موریانه منزل خود معطل نخواهید شد و خیلی سریع می توانید از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

 

6. انجام سمپاشی موریانه تضمینی

تیم سمپاش باشی خدمات سمپاشی موریانه را به صورت کاملاً تضمینی انجام خواهد داد. در واقع شرکت سمپاش باشی از آن جایی که به خدمات حرفه ای خود آگاه است در قبال کیفیت خدمات سمپاشی موریانه به مشتریان خود ضمانت خواهد داد.

از این رو شما با خیالی آسوده می توانید از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

 

هزینه سمپاشی موریانه

خیلی از افراد دوست دارند پیش از هر کاری از هزینه موریانه زدایی اطلاع یابند. این در حالی است که برای تعیین هزینه سمپاشی ریشمیز (موریانه) باید فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته شود. به طور کلی می توان عوامل مختلفی را در مورد تعیین هزینه سمپاشی موریانه تاثیرگذار دانست.

در ادامه برخی از این موارد و فاکتورها را با هم بررسی خواهیم نمود:

 

1. میزان آلودگی محیط

در وهله اول باید مشخص شود محیط مورد نظر تا چه اندازه به موریانه آلوده شده است. و در واقع تعداد موریانه های موجود در محل باید به صورت تقریبی برآورد شوند. طبیعی است که هر چه میزان آلودگی محیط به این حشره بیشتر باشد هزینه سمپاشی موریانه بیشتر خواهد بود.

 

2. متراژ فضای مورد نظر

از دیگر عوامل موثر می توان به متراژ خانه یا هر محیط دیگری که به موریانه آلوده شده است اشاره نمود. در واقع باید میزان کوچکی و بزرگی فضا در نظر گرفته شود. به طبع هر چه محیط بزرگ تر باشد به میزان سم بیشتر و البته وقت بیشتری برای از بین بردن این حشرات نیاز خواهد بود.

 

3. نوع مواد به کار برده شده

این که شرکت سمپاشی موریانه بخواهد از چه موادی برای از بین بردن این حشرات استفاده کند نیز در هزینه نهایی موثر خواهد بود. مثلاً هزینه شرکت های مصرف کننده مواد شیمیایی با شرکت هایی که از مواد طبیعی برای از بین بردن حشرات استفاده می کنند یکسان نخواهد بود.

ولی به طور کلی شرکت سمپاش باشی همواره تلاش نموده ضمن استفاده از مواد مرغوب مناسب ترین هزینه را نیز برای خدمات مختلف خود از جمله سمپاشی موریانه در نظر بگیرد. این موضوع باعث شده که افراد بسیاری این مرکز را برای انجام سمپاشی محل های مختلف انتخاب کنند. در واقع می توان گفت شرکت سمپاشی سمپاش باشی در زمینه سمپاشی محیط های مختلف به خوبی امتحان خود را پس داده است.

راه هایی برای پیشگیری از آلودگی محل به موریانه

اگر هنوز خانه شما به موریانه آلوده نشده باشد ما وظیفه خود می دانیم که راهکارهایی را برای جلوگیری از این اتفاق در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در واقع با استفاده از راهکارهای زیر می توانید به خوبی از آلودگی خانه خود به موریانه ها ممانعت کنید:

 1. در وهله اول هر زمان که قصد خرید خانه را دارید به هیچ عنوان مناطقی که موریانه خیز هستند را برای زندگی انتخاب نکنید. برای مثال برخی در از محلات تهران این حشرات بیشتر دیده می شود. لذا توصیه می شود در زمان خرید خانه در این رابطه نیز تحقیق کنید.
 2. همیشه سعی کنید خانه را خشک نگه دارید. مثلاً چنانچه بخشی از خانه با نشتی آب درگیر است این مشکل را حل کنید. چرا که محیط های مرطوب بهترین محل برای رشد موریانه ها هستند. در این زمینه همچنین سعی کنید خیلی زود آب های ساکن در گوشه های حیاط یا پارکینگ را خشک نمایید.

 یا مثلاً به صورت مرتب سرویس ناودان های خیس و لوله های کثیف را انجام دهید چرا که این محیط ها بهترین محل برای ساخت کلنی هستند. در واقع به هیچ عنوان محیط مرطوبی را برای رشد این حشرات در خانه باقی نگذارید.

 1. تمامی ترک ها باید پوشانده شوند. ترک های دیوارهای درون خانه و همچنین بیرون خانه فضای مناسبی برای شروع ساخت کلنی ها هستند. شما می توانید با کمک گرفتن از یک متخصص به صورت حرفه ای این ترک ها را بپوشانید. متخصصین شرکت سمپاشی موریانه در زمینه شناخت محل ترک هایی که محل مناسبی برای رشد موریانه ها هستند دانش و تخصص بیشتری دارند.
 2. به هیچ عنوان نباید در نزدیکی خانه هیزم و الوار نگهداری کنید. چوب ها و هیزم های نزدیک خانه بهترین محل برای کلنی ها هستند.
 3. به صورت مرتب اقدام به سمپاشی موریانه کنید. در صورتی که منزل شما جهت وجود و رشد حشره ها و کلنی سازی مکانی بالفعل تشخیص داده شده است حتماً به صورت دوره ای اقدام به سمپاشی موریانه نمایید. این را در نظر داشته باشید که موریانه ها می توانند در طی دو سال به طور کامل ساختار خانه های چوبی را از بین ببرند.

سمپاش باشی در تهرانحرف آخر

شما عزیزان این امکان را دارید تا از طریق تماس با شرکت سمپاش باشی و ذکر آدرس خیلی زود نیروهای این شرکت را در محل ببینید. نیروهای مرکز سمپاشی سمپاش باشی با حضور در محل به خوبی به بررسی بخش های مختلف می می پردازند. پس از تعیین میزان آلودگی هوا، متراژ فضا و تعداد بخش های مختلف بهترین روش و نیز مناسب ترین مواد برای از بین بردن موریانه ها به کار گرفته خواهد شد.

در واقع شما عزیزان تنها با یک تماس می توانید محل مورد نظر را پاکسازی شده از هر نوع موریانه ای متصور شوید. چرا که باقی امور به صورت صفر تا صدی توسط مجموعه سمپاش باشی انجام خواهد و قرار نیست شما کوچکترین کاری را انجام دهید.

با مجموعه سمپاش باشی به عنوان بهترین مجموعه سمپاشی موریانه می توانید با هر نوع حشره ای در خانه و یا محل کار خود خداحافظی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *