به خدمات ما چند ستاره میدی؟

کنه کبوتری یکی از انواع حشراتی است که می تواند بیماری های خطرناکی را به انسان ها انتقال دهد. این حشره همچنین ممکن است مشکلات زیادی را برای انسان ها به همراه داشته باشد. حال آن که به کمک سمپاشی کنه کبوتری به راحتی می توان هر محیطی را از این نوع حشره پاکسازی کرد. در این مطلب بیشتر در مورد کنه کبوتری، سمپاشی کنه کبوتری و بهترین مرکز سمپاشی کنه کبوتری آشنا خواهیم شد، پس اگر به دنبال راهی مطمئن برای رهایی از این حشره مزاحم هستید، با ما همراه باشید:

سمپاشی کنه کبوترکنه کبوتری

حشره کنه کبوتری که به نام کنه آرگاس رفلکسوز (Argas reflexus) نیز شناخته می شود در دسته بندی کنه های نرم قرار می گیرد. این حشره را می توان انگل اصلی پرندگان و علی الخصوص کبوترها آن هم کبوتر چاهی دانست. این نوع کنه در کل دنیا به انسان ها و حیوانات بیماری های بسیاری را انتقال می دهد.

کنه کبوتری از خون گرم انسان و حیوانات تغذیه می کند و سبب بروز بیماری های عفونی بسیاری در آن ها می شود. این حشرات رشد بسیار سریعی داشته و حتی از طریق آمدن یک کنه کبوتری به داخل خانه پس از تقریباً سه ماه چیزی حدود 2 هزار کنه بالغ و 10 هزار تخم کنه کبوتری خانه شما را احاطه خواهند نمود.

این کنه ها فاقد چشم هستند و دارای بدنی پهن می باشند. لبه های بدن این کنه ها به صورت فشرده است و حتی پس از تغذیه نیز بدن آن ها به همان شکل نازک خود باقی خواهد ماند. این کنه ها اگر چه بیشتر کبوترها را هدف قرار خواهند داد اما گاهی نیز به خانه ها نفوذ می کنند. این روزها شیوع این نوع حشرات و آلودگی خانه ها در ایران به حشره کنه کبوتری چندان کم نیست.

لذا نیاز است که در صورت مشاهده هر نوع علائمی از وجود حشره کنه کبوتری در خانه خود، هر چه زودتر اقدام به سمپاشی کنه کبوتری کنید.

شکل و اندازه کنه کبوتری

این حشره بسیار ریز و کوچک است و اندازه آن بین 1 تا 2 میلی متر و 10 تا 12 میلی متر متغیر است. و در واقع دارای شکلی شبیه به یک دانه گلپر می باشد. دهان این حشره به شکلی جناحی در حاشیه جبهه بدن او امتداد یافته است. سر این حشره در امتداد بدن اوست و از بخش فوقانی نمی توان آن را مشاهده کرد.

این حشره دارای ناحیه شکمی سفت و سختی است و پوست آن نیز حالتی چروک و چرمی دارد. کنه کبوتری 8 پا داشته و بسیار متحرک است. این نوع حشره دارای بدنی نیمه شفاف می باشد و بعد از آن که از خون انسان تغذیه کرد رنگ آن بیشتر به قرمز متمایل می شود. این کنه ها به صورت بیضی شکل می باشند و بدن آن ها توسط موهایی کوتاه پوشیده شده است.

نحوه انتقال کنه کبوتری به خانه ها

به طور معمول این حشرات برای تغذیه و زنده ماندن به سراغ بدن پرندگان رفته و از خون آن ها می مکند. اما هنگامی که کبوترها لانه قدیمی خود را ترک می کنند و به فکر ساخت لانه جدیدی می افتند این حشرات این بار به خانه انسان ها نفوذ می کنند. چرا که باید با مکیدن خون انسان ها غذای مورد نیاز خود را تأمین کنند.

این حشرات بیشتر در نقاط گرم دیده می شوند.

 تغذیه و تخم گذاری کنه کبوتری

تغذیه کنه کبوتری ماده به طور فصلی صورت می گیرد و می توان گفت این حشرات در فصل تغذیه دارای وزنی سه برابر حالت عادی خود هستند و پس از آن در دسته های 20 تا 60 تایی تخم قهوه ای رنگ می گذارند.

هر کنه ماده قادر است در 5 تا 6 هفته چیزی حدود 100 تا 150 تخم بگذارد. لارو این حشرات از بدن میزبان چیزی حدود 6 تا 11 روز تغذیه می کند و این مدت زمان در لنف ها و بالغ ها تقریباً تنها 12 ساعت می باشد.

آشنایی با عادات زندگی کنه کبوتری

 1. این حشرات شب ها از پناهگاه خود بیرون آمده و به گزیدن بدن انسان و حیوانات و خونخواری می پردازند.
 2. کنه کبوتری به طور معمول روزها در پناهگاه هایی نظیر زیر تخت خواب، مبلمان و پشت قرنیزها، خود را پنهان می کنند.
 3. این کنه ها به طور معمول بیشتر در محل هایی نظیر اتاق های زیر شیروانی، اتاق های مجاور، بالای دریچه کولر در بالکن، سقف های کاذب و نزدیک محل لانه گذاری کبوترها دیده می شوند.
 4. 4. این حشرات برای زنده ماندن تنها به خون بدن پرندگان و انسان ها نیاز دارند.
 5. 5. سرعت تولید مثل آن ها بسیار زیاد است و به راحتی تکثیر می شوند.
 6. 6. این حشرات حتی تا سه هفته نیز می توانند در مقابل گرسنگی مقاومت کنند از این رو به راحتی از بین نخواهند رفت.

خطرات کنه کبوتری

خیلی از افراد با دیدن یک یا دو کنه کبوتری در محل یا دیدن آثاری از آن ها دچار اضطراب شده و می خواهند بیشتر با خطرات این نوع کنه آشنا شوند.

 1. کنه کبوتری می تواند گاهی در صورت آلودگی های شدید کبوتر میزبان را به کام مرگ بکشاند.
 2. در خانه های مسکونی وجود کنه کبوتری می تواند آلودگی های بسیاری را به همراه داشته باشد و منجر به بوی تعفن در خانه گردد.
 3. کنه های کبوتری در صورت گزش بدن انسان یا حیوانات ممکن است باعث درد و خارش بسیاری همراه باشد.
 4. کنه کبوتری انتقال دهنده بیماری های عفونی یا ژن های به وجود آورنده آلرژی های شدید نظیر شوک آنافیلاکسی هستند.

لذا باید در اسرع وقت از طریق سمپاشی کنه کبوتری، این حشرات را از بین برد.

سمپاشی کنهبیشترین بخش های آلوده خانه به کنه کبوتری

اگر چه کنه های کبوتری در خانه ها نیز امکان تولید مثل و تخم گذاری را خواهند داشت. اما با این حال ترجیح بیشتر کنه های کبوتری تخم گذاری روی خاک است. لذا بیشتر از همه به بخش هایی از خانه نفوذ پیدا می کنند که گرد و خاک در آن جا وجود داشته باشد.

البته این کنه ها گاهی در حیوانات خانگی یا یک شخص نیز ممکن است وجود داشته باشند.

لباس های مرطوبی که برای مدتی طولانی در گوشه ای از خانه تلنبار می شوند نیز ممکن است محیطی مناسب برای رشد کنه های کبوتری به شمار روند.

ریز بودن این حشرات پیدا کردن آن ها را به کاری دشوار تبدیل کرده است. لذا به محض مشاهده نشانه هایی از وجود کنه کبوتری در خانه اقدام به سمپاشی کنه کبوتری در خانه نمایید.

 

بهترین راهکار جهت از بین بردن کنه کبوتری

خیلی از افراد به محض مشاهده این نوع حشرات در خانه خود اقدام به سمپاشی دستی و خانگی می کنند. این در حالی است که این حشرات مقاومت بالایی در مقابل سموم غیرتخصصی دارند. لذا در صورتی که سمپاشی کنه کبوتری به صورت غیراصولی انجام شود تنها مقاومت این کنه ها در مقابل سمپاشی بالاتر می رود.

برای همین توصیه ما به شما عزیزان این است که به هیچ عنوان در صورت مواجهه با کنه کبوتری در خانه خود اقدام به خود درمانی نکنید. چرا که این راه به هیچ عنوان راه مناسبی برای از بین بردن کنه کبوتری نیست. بلکه این کار باید به شرکت حرفه ای سمپاشی سپرده شود.

با این کار محل آلوده توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت بهترین اقدامات جهت از بین بردن این حشرات صورت خواهد گرفت. لذا توصیه می شود از همان ابتدا کار را به متخصص آن بسپارید.

 

عواقبت سمپاشی غیراصولی

با سمپاشی غیر اصولی نه تنها این حشرات از بین نخواهند رفت بلکه قوی تر از قبل به زندگی خود ادامه می دهند. لذا تنها با این کار از نظر مالی خود را متضرر خواهید کرد. البته سمپاشی غیراصولی می تواند برای سلامت شما و دیگر اعضای خانواده نیز یک تهدید جدی محسوب شود.

آثار و ضرر سم های شیمیایی ممکن است تا سال ها در بدن انسان ها باقی بماند. از طرفی افرادی که دارای آسم و مشکلات تنفسی هستند نیز بر اثر این سمپاشی ممکن است دچار مشکلات شدیدی شوند. لذا توصیه می شود به هیچ عنوان با جان و مال خود و عزیزانتان بازی نکنید.

 

علائم شوک آنافلاکسی بر اثر گزش کنه کبوتری

در این بیماری ممکن است فرد با علائم زیر رو به رو گردد:

 1. احساس گرمای شدید و ناگهانی
 2. مشکلات پوستی مثل قرمزی پوست، رنگ پریدگی و کهیر
 3. اسهال و استفراغ و ححالت تهوع
 4. خواب رفتن دست و پاها
 5. دردهای ناحیه شکم
 6. پایین و بالا شدن میزان ضربان قلب
 7. ایجاد ورم در زبان و لب ها
 8. خس خس سینه و مشکلات تنفسی

علائم وجود کنه کبوتری در خانه

یکی از پرسش های پرتکرار در رابطه با کنه های کبوتری راه های تشخیص وجود آن ها در محل است. به طور کلی علائم زیر می توانند نشان دهنده وجود کنه کبوتری در خانه شما باشند:

 1. بدن بر اثر گزش دچار خارش می شود؛
 2. روی پوست به ویژه در بخش هایی مثل بازوها، دست ها، پاها و زیر شکم جوش های ریزی ایجاد می شود؛
 3. در بخش دیوار پشتی ساختمان، تراس، پشت بام، کانال کولر، سقف کاذب و… صدای کبوتر شنیده می شود؛
 4. در سقف کاذب و درز انقطاع ساختمان و… کبوترهای وحشی لانه کرده اند.

بهترین مرکز سمپاشی کنه کبوتری

اگر به دنبال یک مرکز حرفه ای برای سمپاشی کنه کبوتری هستید قطعاً بهترین انتخاب برای شما شرکت سمپاش باشی است. این شرکت به واسطه تجربه و تخصصی که داشته به بهترین شکل هر محیطی را از کنه کبوتری پاک خواهد نمود.

قطعاً شما می توانید در زمینه سمپاشی کنه کبوتری بهترین خدمات را از تیم درجه یک سمپاش باشی دریافت کنید.

در ادامه به برخی از سوالاتی که ممکن است در ذهن شما در رابطه با تیم سمپاشی سمپاش باشی وجود داشته باشد آورده شده و به آن ها پاسخ خواهیم داد:

 

پرتکرارترین پرسش ها در مورد تیم سمپاش باشی بهترین تیم سمپاشی کنه کبوتری

1. آیا تیم آرمان یک تیم تازه کار است؟

خیر تیم سمپاش باشی بیش از 7 سال است که در زمینه سمپاشی انواع حشرات و جانوران موذی از جمله سمپاشی کنه کبوتری مشغول به فعالیت است. لذا در این زمینه از تجربه و سابقه کاری درخشانی برخوردار است.

 

2. چگونه می توان به شرکت سمپاش باشی اعتماد کرد؟

این تیم دارای مجوز رسمی از سوی وزارت بهداشت است و به صورت کاملاً قانونی و رسمی به فعالیت مشغول است.

 

3. اگر بعد از کار از نتیجه راضی نبودم چکار کنم؟

شرکت سمپاش باشی از کیفیت کار نیروهای خود کاملاً اطمینان خواهد داشت. اما برای آن که مشتریان عزیز نیز با خیالی آسوده بتوانند به خدمات این تیم اعتماد کرده و سمپاشی کنه کبوتری را به این شرکت بسپارند این کار را به صورت تضمینی انجام خواهد داد.

در واقع شما می توانید در قابل دریافت خدمات این تیم کارت گارانتی بگیرید. برای همین می توان گفت شرکت سمپاش باشی ، یک شرکت سمپاشی کنه کبوتری تضمینی است.

 

4. آیا زمان سمپاشی کنه کبوتری باید محل را تخلیه کرد؟

خیر، سمپاشی کنه کبوتری توسط تیم سمپاش باشی نیاز به جابجایی هیچ یک از وسایل نخواهد داشت. بلکه در همان محل و به همان شکل و با وجود تمامی وسایل سمپاشی انجام خواهد شد. برای همین سمپاشی توسط تیم شرکت سمپاش باشی به هیچ عنوان هیچ دردسری برای شما به همراه نخواهد داشت.

 

5. بعد از سمپاشی باید وسایل شسته شوند؟

خیر مواد به کار برده شده توسط تیم سمپاش باشی کاملاً طبیعی و اورگانیک هستند. برای همین هیچ ضرری نداشته و بعد از سمپاشی نیز احتیاجی به شستن وسایل نخواهد بود. 

 

6. آیا در زمان سمپاشی تمامی اعضای خانواده باید محل را ترک کنیم؟

خیر. خوشبختانه تیم سمپاش باشی  مفتخر است که برای سمپاشی سمپاش باشی از بهترین و طبیعی ترین مواد بهره می گیرد. این مواد کاملاً گیاهی هستند و هیچ نوع ضرر و بویی نخواهند داشت. لذا با خیالی آسوده می توانید بدون ترک محل از خدمات سمپاشی کنه کبوتری بهره مند شوید.

 

7. مراحل کار سمپاشی توسط تیم سمپاش باشی به چه صورت است؟

شما می توانید از طریق تماس سفارش خود را ثبت نمایید. پس از آن خیلی زود تیم سمپاش باشی در محل حضور پیدا کرده و به مشکل شما رسیدگی خواهند نمود. نیروهای متخصص و کاربلد سمپاش باشی به بررسی بخش های مختلف محل پرداخته و بعد از بررسی و ارزیابی دقیق محل و نیز اطلاع از میزان رشد و تکثیر این کنه ها در نهایت سمپاشی کنه کبوتری را انجام خواهند داد.

 

8. هزینه سمپاشی کنه کبوتری توسط تیم سمپاش باشی چگونه برآورد می شود؟

هزینه سمپاشی کنه کبوتر توسط تیم سمپاش باشی به عوامل مختلفی از جمله متراژ محل و میزان آلودگی محیط ب،ه این نوع حشره بستگی دارد. در واقع پس از بررسی محل هزینه برآورد شده و به شما اطلاع داده خواهد شد. البته لازم به ذکر است که این شرکت سمپاشی کنه کبوتری بهترین و مناسب ترین هزینه کنه زدایی را خواهد داشت.

 

9. در رابطه با سمپاشی آکنه کبوتری دچار تردید هستم، چاره چیست؟

چاره این کار بسیار آسان است. کافی است با تیم سمپاش باشی تماس گرفته و از طریق دریافت مشاوره رایگان به ازای تمامی سوالاتی که در ذهن دارید پاسخی کاملاً روشن بگیرید. بی شک پس از مشاوره انتخاب و تصمیم گیری برای شما بسیار ساده خواهد بود.

 

10. آیا می توانم صرفاً از تیم سمپاش باشی ، سم مخصوص کنه کبوتری را دریافت کنم؟

بله شما عزیزان این امکان را داشته که اگر به هر دلیلی تمایلی به دریافت خدمات نیروهای تیم سمپاش باشی ندارید صرفاً اقدام به خرید سم های گیاهی و اورگانیک مخصوص کنه کبوتری از تیم سمپاش باشی نمایید.

 

11. آیا در روزهای تعطیل نیز می توان از خدمات تیم سمپاش باشی بهره برد؟

بله تیم سمپاش باشی همواره در تلاش است تا در هر شرایطی بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. لذا شما حتی در روزهای تعطیل و نیز در هر ساعتی از 24 ساعت شبانه روز قادر به بهره مندی از خدمات تیم درجه یک سمپاش باشی خواهید بود.

سم پاشی کنهراهکارهایی جهت جلوگیری از ورود کنه کبوتری به داخل خانه پس از سمپاشی

توصیه می شود بعد از سمپاشی به منظور جلوگیری از ورود دوباره کنه کبوتری به منزل راهکارهای زیر را در پیش بگیرید:

1. درزهای ساختمان را به خوبی ببندید

یکی از راه هایی که کنه های کبوتری به راحتی از طریق آن به داخل خانه نفوذ می کنند درزهای ساختمان است. لذا توصیه می شود به خوبی درزها را چک کرده، آن ها را پر کنید و مطمئن باشید که از طریق آن ها حشره های کنه کبوتری با جثه ریز خود نمی توانند وارد شوند.

 

2. مطمئن باشید که کبوترهای چاهی در ساختمان شما لانه نمی کنند

کبوترهای چاهی را می توان منبع انتشار کنه های کبوتری دانست. برای همین نباید اجازه دهید کبوترهای چاهی اطراف ساختمان شما لانه کنند. با لانه کردن کبوترهای چاهی در اطراف خانه خیلی زود ممکن است سروکله کبوترهای چاهی در خانه شما پیدا شود.

 

3. اطراف قرنیزها را به صورت مرتب با جاروبرقی تمیز کنید

همیشه به صورت مرتب و منظم بخش های مختلف خانه علی الخصوص قرنیزها را با جاروبرقی جاروکشی کنید. با این کار مطمئن خواهید بود که کنه های کبوتری در سوراخ و درزهای قرنیزها و دیگر بخش های خانه لانه نکرده اند.

 

4. کبوترهای اهلی را با کنه کش های حیوانات حمام دهید

در صورتی که در خانه یا نزدیکی خانه خود کبوترهای اهلی نگهداری می کنید توصیه می شود هر چند وقت یک بار آن ها را با کنه کش های مخصوص حیوانات حمام دهید. این کار به شما اطمینان خواهد داد که کبوترهای شما از هر نوع کنه و حشره ای پاک هستند.

 

5. حیوانات خانگی را به صورت دوره ای معاینه کنید

گاهی هر چند وقت یک بار نیاز است که حیوانات خانگی خود را معاینه کنید. از این طریق به خوبی وجود کنه کبوتری روی بدن حیوان خانگی یا آثار گزیدگی آن ها قابل مشاهده است.

 

6. به صورت دوره ای لانه کبوترها را سمپاشی کنید

توصیه می شود اگر در خانه خود دارای لانه کبوتر هستید. پس از سمپاشی کنه کبوتری هر از گاهی به صورت دوره ای و در زمان های مشخص، باز هم سمپاشی لانه کبوترها را انجام دهید. با این کار در صورتی که در طی این مدت کبوترها دوباره به کنه کبوتر آلوده شده اند کاملاً پاکسازی می شوند.

 

7. اجازه ندهید فضولات پرندگان و اطراف و کناره های ساختمان جمع شود

در صورتی که در نزدیکی خانه شما کبوترها لانه کرده اند. اگر مدام پرندگان در نزدیکی ساختمان شما در پرواز هستند و اگر در خانه دارای لانه کبوتر هستید و از کبوترها نگه داری می کنید به هیچ عنوان نگذارید اطراف و کناره های ساختمان ها فضولات این پرندگان جمع شود.

 

8. فضولات پرندگان را از اطراف پنجره ها، بالکن و پکیج ها تمیز کنید

اطراف پنجره ها، بالکن و پکیج ها نیز از دیگر بخش هایی هستند که باید به صورت مرتب از فضولات پرندگان پاک شوند. لذا از نظافت این بخش ها به هیچ عنوان غافل نشوید.

9. شستشوی لباس ها و ملحفه با آب گرم

بهتر است هر چند وقت یک بار لباس ها و ملحفه ها را با آب گرم بشویید. با این کار در صورتی که البسه برای بار دیگر به کنه کبوتری آلوده شده باشند به راحتی پاک خواهند شد. چرا که گرمای آب سبب از بین رفتن این حشرات می شود.

حرف آخر

در این مطلب سعی شد تمامی آن چه که باید در مورد کنه کبوتری، سمپاشی کنه کبوتر و بهترین مرکز سمپاشی بدانید در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. همان طور که در این مطلب به آن اشاره شد شرکت سمپاش باشی یکی از تخصصی ترین تیم ها در زمینه ارائه خدمات سمپاشی کنه کبوتری به شمار می رود.

شما عزیزان این امکان را داشته تا برای سمپاشی محیط های مختلف روی این تیم حرفه ای حساب باز کنید. برای مثال شرکت سمپاش باشی سمپاشی کنه کبوتر را در محل های زیر انجام خواهد داد:

 1. سمپاشی کنه کبوتری در بیمارستان
 2. سمپاشی کنه کبوتری در باشگاه
 3. سمپاشی کنه کبوتری در رستوران
 4. سمپاشی کنه کبوتری در هتل
 5. سمپاشی کنه کبوتری در منازل

به غیر از سمپاشی کنه کبوتر شما می توانید برای سمپاشی حشرات و جانوران موذی دیگر نیز روی این تیم کاربلد حساب باز کنید. کافی است با شماره تلفن های این مرکز تماس گرفته و خیلی زود از خدمات این تیم بهره مند شوید.

با شرکت سمپاشی سمپاش باشی  خانه ای پر از آرامش و بدون هر نوع حشره و جانور موذی داشته باشید. تیم سمپاش باشی خواستار آرامش و سلامت شما عزیزان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *