به خدمات ما چند ستاره میدی؟

سمپاشی پشه

پشه ها را می توان یکی از آزاردهنده ترین حشرات دانست. این حشرات به دلیل آن که از خون انسان تغذیه می کنند وجود آن ها در محیط می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. در ایران پشه ها در دسته خطرناک ترین آفات و حشرات قرار دارند.

گاهی نمونه ای از پشه ها سبب انتقال ویروس مالاریا و دیگر ویروس ها می شوند. و به نوعی شیوع فصلی در بعضی از نقاط کشور را به همراه دارند. با بهره مندی از خدمات سمپاشی پشه می توان به راحتی از شر این حشرات راحت شد.

در این مطلب به خوبی با زندگی پشه ها، نحوه تولید مثل آن ها و نیز بهترین راه دفع آن ها آشنا خواهیم شد. در انتها نیز بهترین مرکز سمپاشی پشه را معرفی خواهیم نمود.اگر شما هم از پشه های داخل منزل، محل کار خود یا هر جای دیگری خسته شده اید توصیه می کنیم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید:

 

آشنایی با پشه

پشه را می توان جزو آفات و حشرات دانست. این حشرات خیلی سریع شکار خود را که انسان ها و حیوانات هستند پیدا کرده و همین طور که در حال گشت و گذار در محیط هستند گه گاهی نیز به شکار خود حمله کرده و از خون آن تغذیه می کنند.

جای گزیدگی بدن توسط پشه ها دچار خارش می شود و خیلی آزاردهنده است. برای همین افراد همواره در تلاش اند تا با راهی موثر نظیر سمپاشی پشه محیط را از این حشرات پاک کنند.

سمپاشی پشهانواع پشه

اگر چه پشه ها در ایران دارای بیشتر از 100 گونه هستند و در جهان نیز این عدد به 3000 می رسد. اما به طور کلی همه آن ها را می توان در 4 گونه Anopheline – Culex – Culexpalles – Anopheles شبیه به هم دانست.

در ایران پشه ها در گونه های زیر یافت می شوند:

 1. پشه های خانگی
 2. پشه های جنوبی
 3. پشه شمالی
 4. پشه خاکی
 5. پشه های روز گزش

بعضی از پشه ها حتی کمتر از یک هفته قادر به تولید مثل و تکثیر هستند. اکثر آن ها در دوره ای 10 تا 14 روزه بالغ می شوند. در واقع رشدی سریع دارند. پشه ها به منظور زندگی نیازمند رطوبت هستند. نمونه های ماده تا 1 سال عمر می کنند و درست در فصلی که متولد شده از بین می روند.

جمعیت پشه ها در طی سال ها مدام بیشتر می شود. آن ها دارای مرحله خواب زمستانی هستند و با آمدن بهار مرحله جدیدی از زندگی خود را تجربه می کنند. بعضی از پشه های ماده بدون نیاز به تغذیه از خون انسان یا حیوانات زندگی می کند. این نوع از پشه ها دارای زندگی کوتاهی هستند و به طور معمول قادر به گذاشتن چند صد تخم می باشند.

برای همین در کوتاه ترین زمان ممکن جمعیت بزرگی را به وجود می آورند. بهترین محل برای تولید مثل این حشرات آب ساکن است و در اطراف خانه ها هم محیط های مناسب بسیاری به منظور تولید مثل پشه ها وجود دارد. از بین این محیط ها می توان به استخرهای شنا، فاضلاب درست تخلیه نشده، زهکشی رودخانه، آب جمع شده باران، لاستیک های قدیمی، درخت ها و… اشاره نمود.

همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم به منظور تولید مثل پشه ها نیاز به رطوبت و آب است. برای همین بیشترین تمایل آن ها به مناطق مرطوب و سایه دار نظیر پارکینگ ها، استخرها، سوراخ های درون درختان و… است.

زندگی پشه ها در اطراف خانه

اگر چه بسیاری از مردم فکر می کنند که پشه ها برای پیدا کردن غذا و تغذیه به حیاط آن ها آمده اند اما واقعیت آن است که هدف پشه ها از این کار مهاجرت می باشد. در واقع حشره ها برای دستیابی به امکاناتی مثل رطوبت، سایه و… حیاط خانه ها را برای زندگی انتخاب می کنند.

به نوعی بیشترین مهاجرات پشه ها به محیط هایی است که آن ها را از آفتاب داغ دور کند. سایه داشته باشد و از رطوبت لازم برای زندگی پشه ها برخوردار باشد.

پشه هایی که برکه ها را برای زندگی کردن انتخاب می کنند تولید مثل خود را نیز در همین مکان انجام می دهند و بیشتر آن ها در اطراف ساحل دیده می شوند. این نوع از پشه ها به راحتی در آب های کم عمق  نزدیک به گیاهان و مناطق مرطوب قادر به زندگی هستند.

به منظور پاکسازی محیط خانه از پشه ها، نیاز به سمپاشی پشه توسط مرکزی حرفه ای است.

سمپاشی پشه در تهرانبیماری های قابل انتقال توسط پشه ها

پشه ها می توانند بیماری های خطرناکی را انتقال دهند. در واقع پشه را می توان ناقل بیماری هایی مثل انسفالیت، تب زرد، مالاریا، دانگ و… دانست. از سویی به وسیله گزش انواع پشه ها ممکن است انواع واکنش های آلرژیک در افراد انتقال پیدا کنند. از دیگر بیماری های قابل انتقال توسط پشه ها به انسان می توان بیماری های زیر را نام برد:

 1. ویروس chikungunya
 2. ویروس نیل غربی
 3. ویروس دانگ
 4. و…

بهترین مرکز سمپاشی پشه در تهران

همان طور که پیش از این نیز گفتیم به منظور دفع حشراتی مثل پشه، تنها راه موثر و قطعی سمپاشی پشه است. با این کار می توان بدون هیچ دردسری از شر پشه ها این حشرات مزاحم، راحت شد. اگر به دنبال مرکزی حرفه ای در زمینه سمپاشی پشه هستید بی شک بهترین گزینه برای شما مرکز سمپاش باشی است.

مرکز سمپاش باشی یکی  از باتجربه ترین و متخصص ترین مراکز سمپاشی در تهران به شمار می رود.

به کمک این مرکز شما می توانید به راحتی هر نوع پشه ای را از محیط دفع کنید. در ادامه بیشتر با مزایای سمپاشی پشه توسط مرکز سمپاش باشی آشنا خواهیم شد:

 

1. استفاده از موادی کاملاً طبیعی و ارگانیک

سمپاش باشی در زمینه سمپاشی پشه از موادی کاملاً طبیعی و ارگانیک استفاده می کند. از این رو نیازی نیست که به منظور سمپاشی پشه اقدام به تخلیه محل مورد نظر نمایید.

مواد استفاده شده توسط این شرکت کاملاً گیاهی و طبیعی هستند و کوچکترین ضرری برای انسان ها به همراه ندارند. از طرفی به هیچ عنوان برخلاف دیگر سمپاشی های شیمیایی دچار حساسیت و آلرژی نخواهید شد. قرار هم نیست به خاطر ضرر مواد شیمیایی تا مدت ها درگیر عوارض آن باشید.

این ویژگی باعث شده بسیاری از افراد که به دلیل آلرژی که به مواد شیمیایی داشته قادر به استفاده از خدمات سمپاشی از سوی هر شرکتی نیستند نیز به راحتی بتوانند از خدمات سمپاشی پشه توسط این مرکز بهره مند شوند.

 

2. سمپاشی پشه با مناسب ترین هزینه

یکی دیگر از ویژگی هایی که باعث شده مرکز تخصصی سمپاش باشی  به یکی از بهترین مراکز سم پاشی پشه تبدیل شود قیمت های منصفانه آن است. در واقع این شرکت سمپاشی پشه همواره مناسب ترین هزینه را برای خدمات سمپاشی پشه و دیگر حشرات در نظر می گیرد.

از این رو شما می توانید با اطمینان برای بهره مندی از خدمات سمپاشی پشه روی این مرکز حساب باز کنید.

اگر چه هزینه سمپاشی پشه برای هر کسی یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد اما با این حال شرکت سمپاش باشی  همواره سعی داشته با حذف برخی از هزینه ها امکان بهره مندی از خدمات سمپاشی پشه را برای تمامی افراد فراهم کند.

 

3. برخورداری مرکز سمپاش باشی  از حرفه ای ترین نیروها

شرکت سمپاش باشی بهترین نیروهای سمپاشی را برای خدمات سمپاشی پشه در نظر گرفته است. این افراد همگی در زمینه کاری خود دوره دیده و حرفه ای هستند. از این رو شما با خیالی آسوده از کیفیت کار می توانید خدمات سمپاشی پشه تضمینی را از این مرکز بخواهید.

نیروهای سمپاش باشی با تجربه ای که در زمینه سمپاشی پشه داشته بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه خواهند نمود.

 

4. ارائه خدمات سریع و فوری

به محض تماس شما با مرکز سمپاشی سمپاش باشی خیلی زود نیروهای این مرکز به محل شما اعزام خواهند شد. پس از بررسی محل توسط نیروهای سمپاش باشی خیلی زود پروسه سمپاشی پشه آغاز خواهد شد و شما به راحتی می توانید محل را بدون هر نوع پشه ای تحویل بگیرید.

شرکت سمپاشی سم پاش باشیهزینه سمپاشی پشه

به طور کلی هزینه سمپاشی پشه توسط هر مرکز سمپاشی با دیگری متفاوت است. در کل عوامل مختلفی در زمینه هزینه سمپاشی پشه دخیل می باشند. برای همین نمی توان هزینه ثابتی را برای این خدمات در نظر گرفت. در ادامه برخی از عواملی که سبب تغییر هزینه سمپاشی پشه خواهند شد را با هم مورد بررسی قرار می دهیم:

 

1. نوع سم به کار برده

به طور کلی هر شرکت سم پاشی پشه، مواد و سم مخصوص خود را برای از بین بردن پشه ها دارد. هر نوع سمی هم طبیعی است که با دیگری از نظر قیمت متفاوت باشد. برای همین یکی از عواملی که باعث تغییر قیمت هزینه ها خواهد شد نوع سم به کار برده شده است.

برخی از شرکت ها برای کاهش هزینه ها و جلب نظر مشتری به سراغ سم هایی ارزان و شیمیایی خواهند رفت. برای همین توصیه می شود در انتخاب مرکز سمپاشی پشه خوب تحقیق کنید. صرفاً به خاطر ارزان بودن هزینه های یک شرکت سمپاشی نمی توان به آن اعتماد کرد.

2. متراژ محیط مورد نظر

یکی دیگر از مواردی که در هزینه سمپاشی پشه موثر است متراژ فضای مورد نظر می باشد. در واقع طبیعی است که هر چه فضای مورد نظر بزرگ تر باشد به زمان و مواد بیشتری برای از بین بردن پشه ها نیاز است.

 

3. تعداد نیروهای اعزام شده به محل

بسته به این که چه تعداد نیرو برای سمپاشی فضای مورد نظر نیاز است نیز هزینه سمپاشی پشه دستخوش تغییر خواهد شد.

اما در هر حال مرکز سمپاش باشی همواره مناسب ترین قیمت ها را در هر شرایطی برای مشتریان خود در نظر خواهد گرفت.

 

راهکارهایی برای جلوگیری از تجمع پشه در محل بعد از انجام سمپاشی پشه

راهکارهای زیر به شما کمک می کند تا پس از سمپاشی پشه از ورود دوباره پشه ها منزل یا محل کار خود جلوگیری کنید:

 

1. تعویض به موقع آب گلدان ها

به موقع نسبت به تعویض آب گلدان ها اقدام کنید. بهترین زمان تعویض گلدان ها یک روز در میان است. با این کار در زیر گلدانی ها آبی برای تجمع پشه ها جمع نمی شود.

 

2. جمع آوری وسایلی با قابلیت نگهداری آب از بیرون منزل

کارتن ها، بطری ها، جعبه ها، قوطی های کنسرو و هر وسیله دیگری که ممکن است آب درون آن جمع شود را از بیرون منزل خود جمع آوری کنید. حتماً به موقع نسبت به تعمیر نشتی های شیر آب اقدام کنید. علاوه بر آن هر روز نیز اقدام به تعویض ظرف غذای حیوانات خانگی نمایید.

 

3. کاشت گل همیشه بهار و شمعدانی در باغچه ها

وجود گل های همیشه بهار و شمعدانی در باغچه راهی مناسب برای دور کردن پشه ها از خانه است. لذا می توانید پس از سمپاشی پشه با کاشتن یکی دو بوته از این گیاهان خانه را از ورود پشه ها ایمن کنید.

سایر راهکارهای جلوگیری از تجمع دوباره پشه ها

 1. پر کردن گودال های زمین و حفره درختان با خاک یا ملات
 2. بررسی شیروانی ها و اطمینان از عدم مسدود بودن آن ها
 3. حذف و یا پاکسازی هر نوع محل تجمع آب راکد
 4. پوشاندن روی قایق، سطل، بشکه ها، مخازن آب و تشت ها یا وارونه کردن آن ها
 5. تخلیه کامل آب استخر یا تمیز کردن آب آن به کمک کلر و تصفیه کننده ها
 6. پر کردن حوضچه ها از ماهی
 7. نصب توری روی پنجره ها و درب ها
 8. خودداری از پوشیدن لباس های تیره و آبی رنگ
 9. به تن کردن لباس های پوشیدن در زمان خروج از منزل
 10.  ریختن روغن در چاهک و کف شورها
 11. کوتاه کردن به موقع چمن ها، چیدن علف های هرز، هرس کردن بوته ها و شاخ و برگ های اضافی گیاهان

*پشه ها با وجود نسیمی ملایم قادر به پیدا کردن رد دی اکسید کربن بازدم شما نخواهند بود از این رو با روشن کردن کولر یا پنکه می توان احتمال گزیدگی توسط پشه را بسیار کاهش داد.

با مرکز سمپاش باشی می توانید کاملاً محیط زندگی یا کاری خود را از پشه ها پاک کنید. کافی است با مرکز سمپاش باشی تماس بگیرید تا خیلی زود در محل شما حضور یافته و سمپاشی محل شما را به صورت کاملاً حرفه ای انجام دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *