سمپاشی ساس

در هر محیطی وجود ساس می تواند بسیار مشکل آفرین باشد. این موضوع را افرادی که با این حشره در محل زندگی یا محل کار خود رو به رو شده اند به خوبی درک می کنند.

این حشره یک حشره بسیار جان سخت است و موثرترین و کار سازترین روش دفع آن را می توان سمپاشی دانست. به کمک سمپاشی ساس به راحتی می توان محیط را از این حشرات پاکسازی نمود.

یکی از بهترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات سمپاشی در تهران از جمله سمپاشی ساس، مجموعه سمپاش باشی است.

ساس چیست؟

ساس یکی از حشرات خون خوار و گزنده به شمار می رود که به نوعی می توان آن را یک انگل دانست. این حشره بیشتر در طی شب از خون گرم انسان تغذیه می کند. اما بسته به آلودگی و شرایط محیط ممکن است در روز نیز این کار را انجام دهد.

سمپاشی ساس

ساس دارای شکل ظاهری صاف و تختی است و به همین دلیل به راحتی خود را در بین درز و شکاف الیاف مختلف از جمله لباس، تخت خواب، پتو، بالش، مبلمان، پرده ها، فرش و… جای می دهد.

این حشره شب ها که ساکنین خانه و یا هر محیط دیگری به خواب می روند با جذب دی اکسید و گرمای دفع شده از بدن افراد قادر به شناسایی آن هاست. از این رو به سمت آن ها رفته و از خون آن ها تغذیه می کند.

این موضوع باعث شده که به راحتی امکان تشخیص این حشره در روزهای ابتدایی آلودگی محیط وجود نداشته باشد. یکی از اولین راه های تشخیص وجود ساس در محل جای گزش و نیش ساس بر روی پوست افراد است.

البته با بیشتر شدن میزان آلودگی می توان آلودگی هایی شبیه به لکه خون و لکه های سیاه مانند جوهر روان نویس را روی الیاف البسه و پارچه های مختلف نظیر تشک و بالشت و… یافت. این لکه ها در واقع فضله های ساس هستند و رشد و تکثیر کلونی ساس ها را درون وسایل الیافی نشان می دهد.

راه های آلودگی محیط به ساس

از راه های مختلفی امکان داشته که محیط های مختلف درگیر ساس شوند.

برای مثال ممکن است شما وسیله دست دومی را برای منزل و یا محل کار خود تهیه کرده باشید که به ساس آلوده است. در این حالت به راحتی محیط جدید نیز درگیر ساس می شود.

گاهی ممکن است در سفر ساس روی لباس شما آمده و با قرارگیری لباس در چمدان در نهایت این ساس را وارد محیط جدید کنید.

وجود ساس در بسیاری از پادگان ها و خوابگاه ها به دلیل ازدیاد جمعیت و عدم توجه همگانی به مسئله بهداشت نیز بسیار شایع است. از این رو امکان داشته که دانشجوها و یا سربازان نیز این حشره را به محیط های دیگر انتقال دهند.

اقامت در برخی از هتل ها، مسافرخانه ها و یا بستری در بیمارستان نیز از دیگر گزینه هایی است که احتمال داشته زمینه آلودگی خانه و یا محل کار شما به ساس را فراهم کنند.

متأسفانه عدم آشنایی بسیاری از افراد با این حشره باعث شده که از انتقال این حشره موذی غافل شده و در نتیجه روز به روز تکثیر و تولید ساس در محل بیشتر شود و وسایل بیشتری را آلوده کند.

خیلی از افراد نیز پس از پی بردن به وجود این حشره در محیط دست به روش هایی غیر اصولی برای رفع آن خواهند زد. این در حالی است که تنها روش مطمئن و موثر برای از بین بردن این حشره سمپاشی ساس می باشد.

راه های تشخیص وجود ساس در محل

از دو راه می توان به وجود ساس در محل پی برد:

راه های تشخیص ساس

 1. بررسی مناطقی مانند درز و گوشه مبلمان، تخت خواب، پتوها، تشک ها، پرده ها، بالش و….
 2. از طریق آثار گزیدگی توسط ساس (در صورت گزیده شدن به وسیله ساس، در مقایسه با گزش دیگر مکنده ها نظیر پشه و انواع کنه ها پوست بیشتر ملتهب می شود. همچنین به طور معمول این گزیدگی های نواری و پشت هم هستند.)

نیش ساس

بر اثر شدت گزش ساس پوست برخی از افراد دچار آلرژیک می شود و در برخی افراد نیز این گزیدگی سبب التهاب کوچک و قرمز رنگ خواهد شد. بر روی بعضی از پوست ها نیز می توان پس از گزش تاول های برجسته پوستی را مشاهده نمود.

در صورتی که پوست توسط ساس گزیده شود ممکن است التهاب و عوارض آن بعد از چند ساعت و حتی یکی دو روز خود را نشان دهد. حتی در صورت آلرژی شدید داشتن، ممکن است فرد بر اثر گزش دچار احساس خستگی و تب شود.

ماکولوپاپر و لوپوس اریتماتوی دیسکوئید را می توان از عوارض شایع پوستی گزش ساس دانست. قطر این ضایعات معمولاً 5.5 میلی متری است اما گاهی به 2 سانتی متر نیز می رسد.

به طور معمول درمان نیش ساس 3 تا 7 روزه انجام می شود اما در افراد حساس این پروسه ممکن است طی چند هفته صورت بگیرد.
پماد کالامین و پماد کلوبتازول می توانند به درمان هر چه زودتر این بیماری کمک کنند.

ساس ها چه مشکلات بهداشتی را به همراه دارند؟

ساس ها بیماری های زیادی را به وجود می آورند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم:

 1. با توجه به تغذیه از خون انسان، در دراز مدت سبب کم خونی افراد می شوند.
 2. در افراد حساس احتمال داشته تاول های هموراژیک بزرگی را ایجاد کنند. گاهی نیز سبب قرمزی می گردند.
 3. مشکل کم خوابی یا بیخوابی را در افراد به وجود می آورند.
 4. برخی مواقع سبب خارش شدید و عفونت های ثانویه می شوند.
 5. مکان ساس زده بوی بدی به خود می گیرد.

اگر چه یکی از موثرترین راه ها برای رهایی از شر ساس ها، سمپاشی ساس است اما با این حال در صورتی که به هر دلیلی نمی خواهید از این روش استفاده کنید در ادامه راهکارهایی آورده شده که می توانند به شما در درمان ساس کمک کنند:

راهکارهایی برای پاکسازی محیط از ساس

1. خلوت تر کردن فضا

توصیه می شود حدالمقدور وسایل اضافه ای که نیازی به استفاده از آن ها نیست را از محیط خارج کنید. البته با توجه به احتمال بالای انتقال ساس از طریق این وسایل به محل جدید توصیه می شود به منظور بسته بندی آن ها از پلاستیک های درب دار استفاده کنید.

2. شستن لباس ها و پارچه های آلوده

یکی دیگر از راه هایی که می تواند به پاکسازی محیط از شر ساس ها کمک کند شستشوی لباس ها و وسایل الیافی است. به این منظور توصیه می شود با آبی با دمای 60 درجه شستشوی تمامی لباس ها و وسایل الیافی نظیر پرده ها را انجام دهید.

روش های از بین بردن ساس3. برداشتن قاب ها و چوب زیر تختخواب

یکی از مهم ترین بخش هایی که ممکن است ساس ها در آن جا لانه کنند فریم ها و چوب زیر تختخواب می باشد. از این رو نیاز است که در صورت وجود تخت در محیط، این بخش ها را برداشته تا جایی برای مخفی شدن ساس ها باقی نماند.

علاوه بر آن توصیه می شود با دوختن درز دستگیره و سوراخ های تخت این منافذ را به خوبی پوشانده تا امکان ورود و خروج ساس ها در این بخش ها از بین برود.

پس از آن برای جمع آوری ساس های زنده یک چراغ قوه به همراه داشته تا بهتر آن ها را پیدا کنید.

4. برداشتن کشوهای کمد

میز و کمدها را از کشوها خالی کنید. این محل ها نیز برای پنهان شدن ساس ها بسیار ایده آل هستند. همه مبل ها را برگردارنده و به خوبی به بررسی و جاروکشی نقاط مخفی زیر مبل بپردازید.

علاوه بر آن مبلمان را از دیوارها فاصله دهید.

5. تمیز کردن محیط

سطوح آلوده را به کمک برسی تمیز و سفت به خوبی تمیز کنید و مطمئن شوید که تمامی تخم های ساس خارج شده اند. تمامی بخش های اتاق را با جاروبرقی جارو بکشید. در زمان جاروکشی از شکاف مبلمان، زیر مبل و کنار پایه ها نیز غافل نشوید.

علاوه بر آن بخش هایی چون پایه های تختخواب، ریل ها، سرتخته ها، درزهای تخت، تافت، دکمه ها، تخته های مخصوص پا، لبه های ملافه و نیز لبه فرش ها نیز به جاروبرقی نیاز دارند.

در صورت وجود شکاف های ریز در گوشه های دیوار و یا کف به کمک مصالح مناسب این روزنه ها را بپوشانید.

حتماً بعد از جاروکشی، کیسه جاروبرقی را در سطل آشغالی دور از منزل بیندازید.

6. پوشاندن درز و منافذها

خوب به محل خروج لوله ها و سیم ها از دیواره ها و کف توجه کنید و به کمک مصالح مناسب شکاف این بخش ها را پُر کنید.

علاوه بر آن توصیه می شود شکاف های اطراف تخته های قرنیز و پارکت را نیز به خوبی بپوشانید.

اگر چه راهکارهای ارائه شده می توانند به کاهش و یا درمان کامل ساس ها کمک کنند اما با این حال در صورت اجرای آن ها راه پردردسری را پیش رو خواهید داشت. این در حالی است که از طریق سمپاشی ساس به راحتی می توانید بدون هیچ زحمتی محیط را از ساس پاک کنید.

بهترین زمان سمپاشی ساس

خیلی از افراد در زمینه زمان سمپاشی ساس می پرسند و می خواهند بدانند که بهترین زمان سمپاشی ساس چه ساعتی از شبانه روز است.

برخلاف نوشته بسیاری از سایت ها و منابع غیرمعتبر که بهترین زمان سمپاشی را پیش از طلوع آفتاب و یا بعد از غروب آفتاب می دانند هیچ منبع علمی مبنی بر صحت این مسئله وجود ندارد.

در واقع در هر ساعتی از شبانه روز می توان سمپاشی ساس را انجام داد و هیچ محدویتی در این زمینه بر سر راه شما نیست. تنها کافی است که این کار را به متخصص آن بسپارید تا به روشی اصولی این کار را انجام دهد.

هزینه سمپاشی ساس

یکی از دغدغه های افراد در زمینه پاکسازی محیط از ساس ها، هزینه سمپاشی ساس است. در صورت مشاهده لکه کوچک خون روی لباس های رنگ روشن و یا ملحفه های خود بهتر است هر چه زودتر نسبت به سمپاشی ساس ها اقدام نمایید.

هزینه سمپاشی ساس کاملاً به متریال مورد استفاده توسط شرکت مورد نظر بستگی خواهد داشت. علاوه بر آن روش سمپاشی نیز در این زمینه دخیل است.

از دیگر عوامل موثر در هزینه سمپاشی ساس می توان به میزان و متراژ فضای مورد نظر اشاره نمود. چرا که هر چه فضای مورد نظر از متراژ بیشتری برخوردار باشد بایستی برای پاکسازی آن از سم بیشتری استفاده نمود. از این رو طبیعی است که هزینه نهایی سمپاشی بیشتر شود.

نوع محل را نیز می توان از دیگر عوامل موثر در تغییر هزینه سمپاشی ساس دانست. به طور کلی نمی توان هزینه ثابتی را برای سمپاشی ساس در نظر گرفت.

در هر حال هزینه سمپاشی ساس در قبال سلامتی شما بسیار ناچیز می باشد. گزیدگی ساس می تواند در برخی از افراد مشکلات و حساسیت های بسیار شدیدی را به وجود آورد که قطعاً برای درمان آن ها نیاز به تهیه داروهای مختلف است.

این را هم در نظر داشته باشید که هزینه سمپاشی ساس در مقابل روش های خانگی نظیر سم های مختلف و داروهای گوناگون بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

از سویی سپردن کار سمپاشی ساس به افراد غیرمتخصص اگر چه ممکن است به کم شدن هزینه سمپاشی ساس کمک کند اما نمی توان به هیچ عنوان از تبعات این کار چشم پوشی کرد. خیلی از شرکت های سمپاشی غیر حرفه ای برای سمپاشی ساس از قرص برنج و انواع گازهای تدخینی استفاده می کنند.

این مواد می توانند برای سلامت انسان بسیار خطرناک باشد. سمپاشی غیراصولی می توان باعث آسیب دیدگی قلب و ریه شود. این در حالی است که شرکت های معتبر و حرفه ای در این زمینه به کمک متخصصین سمپاشی این کار را با مهارت کامل انجام داده و از بروز کوچکترین مشکلی جلوگیری می کنند.

آیا از طریق سمپاشی ساس می توان این حشرات را از بین برد؟

خیلی از افراد تردید دارند که آیا با استفاده از سمپاشی ساس واقعاً می توان محیط را از ساس ها پاک کرد یا خیر؟ بله سمپاشی ساس را می توان تنها راه مطمئن برای دفع ساس ها دانست. اما نیاز است که در این زمینه حتما از یک شرکت سمپاشی ساس معتبر کمک بگیرید.

آیا می توان خود در خانه سمپاشی ساس را انجام داد؟

ساس ها یکی از قوی ترین حشرات هستند. برای همین نمی توان تنها به کمک یک نوع سم آن ها را از بین برد. علاوه بر آن با توجه به پنهان شدن این نوع حشره در بین درزها و شکاف ها و عمق وسایل به کمک سمومی عادی نمی توان این حشرات را ریشه کن کرد.

این را باید در نظر داشته که جنس تخم ساس از کتین است و به همین دلیل باید به سراغ سمی رفت که بتواند به پوسته سخت تخم ساس نفوذ کند.

برای سمپاشی ساس ها نیاز به سم مخصوص ساس است و باید در زمینه انتخاب سمی مناسب تخصص داشت. از این رو نیاز است که این کار به افرادی که در این زمینه دانش کافی دارند سپرده شود.

راهکارهایی برای جلوگیری از ورود ساس به خانه یا محل کار

از قدیم گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان است. لذا شما عزیزان توانسته در صورتی که هنوز درگیر این مشکل نشده اید با راهکارهای زیر به فکر جلوگیری از ورود این حشره به محل کار یا خانه خود باشید.

جلوگیری از ورود ساس به منزلعلاوه بر آن در صورتی که به تازگی سمپاشی ساس در محل را انجام داده اید به کمک راهکارهای زیر می توانید از آلودگی دوباره محیط به این حشرات خودداری نمایید.

1. پریزها را بپوشانید…

برای جلوگیری از ورود حشرات مختلف از جمله ساس ها به درون محیط یکی از راه های موثر پوشاندن سوراخ پریز برق است. برای این کار به خوبی اقدام به پوشاندن کلیه درزها و سوراخ های پریز کنید.

2. مرتب محیط را نظافت و جاروکشی کنید…

با توجه به مخفی شدن ساس در مکان های دور از دسترسی چون زیر تخت و مبلمان توصیه می شود به صورت مرتب بخش های مختلف محیط مورد نظر را تمیز و نظافت کنید. غفلت در این زمینه ممکن است از یک ساس ماده بارور صدها یا حتی هزاران تخم ساس بسازد. که این کار باعث شده سمپاشی ساس نیز دشوارتر شود.

3. از جمع کردن کارتن های خالی در محل خودداری کنید…

ساس ها همچنین ممکن است از راه کارتن های خرید نیز به درون محیط نفوذ کنند. از آن جایی که بعضی از لوازمی که به تازگی خریده اید در انبار نگهداری شده اند لذا احتمال داشته این کارتن ها به ساس آلوده باشند.

از این رو توصیه می شود پس از خارج کردن وسیله مورد نظر، کارتن آن را دور بیندازید.

4. مبلمان را به طور مرتب بررسی کنید…

درز مبلمان یکی از اصلی ترین مکان های تکثیر و تجمع ساس ها هستند. برای همین بهتر است دست کم هفته ای یک بار تمام بخش های مبلمان را نظافت کنید.

5. از فعالیت ساس ها در شب غافل نشوید…

علاقه زیاد ساس ها به تاریکی باعث شده که در طول شب و در زمان خاموشی چراغ ها فعالیت خود را آغاز کنند. از این رو شما می توانید هر از گاهی به صورت ناگهانی با روشن کردن چراغ ها به بررسی خانه بپردازید.

6. به بررسی حیوانات و پرندگان بپردازید…

بدن حیوانات و پرندگان نیز محل مناسبی برای رشد ساس هاست. از این رو در صورت داشتن حیوان و یا پرنده خانگی هر چند وقت یک بار به خوبی بدن آن ها را بررسی کنید.

علاوه بر آن در زمان خرید حیوانات خانگی نیز از عدم وجود ساس بر روی بدن آن ها اطمیینان پیدا کنید.

انتخاب بهترین مجموعه سمپاشی ساس

این روزها اگر چه شرکت های متعددی در زمینه سمپاشی ساس در تهران به فعالیت مشغول هستند. اما انتخاب یک مجموعه سمپاشی ساس از بین آن ها کار چندان راحتی نیست.

خیلی از شرکت ها برای استفاده از سموم ارزان تر به منظور از بین بردن منبع ساس از صاحبخانه می خواهند که مبلمان یا تختخواب آلوده را دور بیندازند. در حالی که با این کار دیگر عملاً سمپاشی کاری بیهوه است. به طور معمول این شرکت ها در آخر نیز مبلغ بسیار بالایی را به عنوان هزینه سمپاشی ساس درخواست می کنند.

خیلی از شرکت ها نیز از شما خواسته که برای مدتی خانه را ترک کنید. که این کار نیز باز عمل بیهوه ای است. چرا که این حشره تا 550 روز بدون گرسنگی قادر به حیات است. پس با ترک خانه و خالی کردن آن نمی توان انتظار داشت که ساس ها خود به خود از بین بروند.

در این زمینه به جرأت می توان گفت یکی از حرفه ای ترین مجموعه ها که با خیالی آسوده می توانید سمپاشی ساس را به آن بسپارید مجموعه سمپاشی ساس سمپاش باشی است.

شما می توانید تنها از طریق تماس با این شرکت از شر ساس ها رها شده و محیط را کاملاً پاکسازی شده بدانید. در ادامه بیشتر با خدمات مجموعه سمپاش باشی آشنا خواهیم شد:

مجموعه سمپاش باشی بهترین گزینه برای سمپاشی ساس

مجموعه سمپاش باشی را می توان یکی از بهترین مجموعه های سمپاشی در تهران به شمار آورد. این مجموعه به واسطه ویژگی هایی که داشته توانسته به یکی از بهترین شرکت های سمپاشی ساس تبدیل شود. در ادامه بیشتر با ویژگی های این مجموعه آشنا خواهیم شد:

 1. لوگو سمپاش باشیشرکت سمپاش باشی دارای مجوز رسمی از سوی وزارت بهداشت است و از این رو شما می توانید با خیالی آسوده به این مجموعه اطمینان کنید.
 2. این شرکت بهترین خدمات را در زمینه سمپاشی محیط های مختلف اعم از سمپاشی منزل برای ساس، سمپاشی رستوران، سمپاشی کافی شاپ، سمپاشی داروخانه، سمپاشی ادارات، بیمارستان ها، کارخانه و… را به مشتریان عزیز خود ارائه می کند.
 3. به غیر از سمپاشی ساس، شرکت سمپاش باشی در زمینه سمپاشی انواع حشرات موذی، پشه، سوسک ریز، سوسک بزرگ، کنه کبوتری یا مایت، موش، مارمولک، مار، کنه، موریانه یا ریشمیز نیز بهترین خدمات را ارائه می دهد.
 4. این مجموعه ارائه دهنده خدمات سمپاشی ارگانیک به مشتریان می باشد. در واقع سمپاشی ساس توسط این مجموعه با استفاده از مواد گیاهی و کاملاً بی ضرر برای انسان، صورت می گیرد. برای همین نیازی به تخلیه محل و جمع آوری وسایل نیست و پس از سمپاشی نیز احتیاجی نیست وسایل شستشو داده شوند.
 5. این شرکت مفتخر است که به واسطه کیفیت کار خود توانسته به مشتریان خدمات سمپاشی ساس تضمینی ارائه دهد. علاوه بر آن برای اطمینان شما عزیزان بابت کیفیت سمپاشی و نتیجه آن، هزینه سمپاشی ساس پس از اتمام سمپاشی و رضایت شما، گرفته خواهد شد.

تنها کافی است با شرکت سمپاش باشی تماس گرفته تا نیروهای این مرکز خیلی زود به محل شما اعزام شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.